Hizmetlerimiz

Estetik, sanat, kalite ve teknolojinin birleştiği nokta..

Royal Color olarak Türkiye’nin en gelişmiş fotoğraf stüdyoları ve laboratuarlarımızda fotoğrafçılık hizmetlerini en yüksek standartlarda sunuyoruz.

En özel anlarınızdan unutulmaz fotoğraflar&videolar çıkartıyor, en küçük boy fotoğraflarınızı kaliteli bir şekilde büyütüyor, eski fotoğraflarınızı onarıyor ve renklendiriyor, dialarınız için uygun negatifleri hazırlıyor ve düğünlerinizde aktüel kamera ve fotoğraf çekimleri dışında ayrıca Slider, GoPro, Ronin, Steadicam, Jimmy Jip uygulamasına kadar sınırsız bir organizasyon sunuyoruz.

Fotograf Çekimi

Evlenen çiftlerimizin en çok tercih ettikleri fotoğrafçılardan birisi olarak hayalini kurduğunuz düğün gününüzün ölümsüzleştirilmesinde yer almaktan mutluyuz.

Düğün fotoğrafçılığı, çiftin düğününü ve düğün ile ilgili diğer aktiviteleri konu alan fotoğraf çekimidir. Çiftin pozlu fotoğrafları, nikah seremonisi, düğün eğlencesi, hazırlıklar ve benzeri aktivitelerin biri ya da daha fazlasının fotoğraflanmasını kapsar. Kısaca düğün fotoğrafçılığı bir düğünün her anının fotoğraflanması diyebiliriz.

Düğün fotoğrafçılığında profesyonellik seviyesine ulaşabilmek uzun ve zahmetli bir süreçtir. Burada deneyim ve ekipman bilgisi çok değer kazanmaktadır. Profesyonel düğün fotoğrafçısı ” O günün gelin ve damat için çok özel olduğunu, geriye dönülemeyecek anların yaşandığını, onlar için uzun süreler boyunca beklenilen günün o gün olduğunu, kesinlikle tekrarı olmayacağını ” bilen kişidir.

Düğün sonrasında geriye tek kalan şey hayaller ve düğün fotoğraflarının ölümsüzleştirdiği karelerdir. İşte tam olarak bu nedenden dolayı düğün fotoğrafları bu konuda profesyonel olan kişiler tarafından çekilmelidir.

Stüdyo çekimleri, dış mekan çekimleri, doğal bahçe çekimleri ve diğer çekimler..

Düğün Klibi & Düğün Hikayesi

Düğün hikayesi, düğüne dair en özel anların senaryolaştırılarak videoya alındığı ve kurgulandığı bir düğün çekimidir. Düğün gününüzde başından gecenin sonuna kadar yaptığınız neredeyse her şeyi kayıt altına alınır. Yeni hayatınızın ilk gününün belgeselidir. Çekim ekibinin oluşturduğu senaryoya, kurguya ve sizin isteklerinize bağlı olarak sabah uyanmanızla başlayan kayıt süreci, gece otel odanıza kadar sizinle devam edecek, montaj ve düzenlemeden sonra muhteşem bir düğün hikayesi ile her anınız ve her mutluluğunuz kayıt altında olacak.

Düğün klibi, düğün hikayesine göre daha kısa olan, düğün hazırlıklarının yanı sıra fotoğrafların da kurguya dahil edildiği ve farklı çalışmaların yapıldığı bir çekim türüdür. Bu tarz videolarda gelin ve damat adayları isterlerse seçtikleri bir şarkıyı kendileri seslendirebilir, sevdiği bir şarkıya canlandırma yapabilir. Her çiftin “Bu bizim şarkımız olsun” dediği bir şarkı vardır nasılsa. Seçeceğiniz düğün klibi müzikleri fonda çalarken, müstakbel eşinizle romantik dakikalar geçirerek pozlar verebilirsin. Gün boyu yapılan video çekimleri daha sonra seçilen klip şarkısının altında montaj ve kurgu işlemi ile klip haline getirilir.

Jimmy jip ile çekimler, aktüel kamera çekimleri, havadan drone ile çekimler, GoPro, Steadicam, Ronin çekimleri..

Uygulamalar

Şüphesiz herkes, en özel günlerden biri olan düğün gününe ait fotoğrafların kusursuz olmasını ister. Fakat çekimler sırasında ışık, gölge gibi fiziksel etmenler ile hava şartları, mekâna bağlı durumlar, kıyafet, makyaj kusurları gibi istenmeyen durumlar yaşamak olasıdır. Böyle durumlarda düğün fotoğrafları çeşitli rötuşlarla istenilen kaliteye getirilebilmektedir

Düğün fotoğrafçılığında kaliteli görüntüler oluştururken profesyonel rötuş uygulamaları, fotoğrafı çekmek kadar önemlidir. Fotoğraflarda her zaman rötuşa gereksinim duyacak unsurlar vardır. Bazen aşırı rötuşlanmış bir görüntü üretmek, hiç rötuş yapmamak kadar kötü olabiliyor. Dikkatsiz rötuşlamalar ile detaylar göz ardı edilebilir bu da işinizi doğrudan olumsuz etkileyebilir.  Bu nedenle düğün fotoğrafları kusurları giderilirken ölçülü olunmalı ve gerçekçiliği bozmadan düzenleme yapılmalıdır.

Royal Color Fotoğrafçılık olarak photoshop uygulamaları ve eski fotoğraf onarımı yapmaktayız.